Přilba Galaxy Eris

Domácí značka bicyklů Galaxy patří ke stálicím na českém trhu především v oblasti kol střední třídy. Nepouští se do extravagancí a nabízí ucelenou kolekci produktů v dobrém poměru cena-výkon,  z nichž nemalou část tvoří i cyklistické doplňky, ke kterým patří i Eris.

U dražších přileb se nemusíme zajímat o kvalitu, ta je samozřejmostí, ovšem pokud vybíráme něco  levného, musíme být na pozoru. Ne však u značky Galaxy, která umí nabídnout i v oblasti cenově dostupných přileb kvalitní produkt.

Eris je velmi elegantní přilba moderního aerodynamického tvaru, která na pohled rozhodně nebudí dojem levnějšího výrobku.

 

Přilba má hmotnost 295g, váženo u velikosti L. K dispozici je také M (ovšem momentálně v jiném barevném designu). Eris lze zakoupit v několika barevných provedeních, stříbrno-černé je asi nejvíce elegantní.


In-mold technologie byla v minulosti výsadou pouze u drahých přileb, což už naštěstí neplatí a tak si kvalitu a především bezpečnost můžeme dovolit i za menší peníz. Přilba tak tvoří pevný celek a je tím pádem při defektu mnohem bezpečnější.

I levnější přilba může dobře posloužit. Usazení na hlavě není tak extra hluboké, jako například u Catlike, ale řekněme, že je standardní, pevné a příjemné. Vnitřních výstelek je dostatečné množství,  přilba dobře sedí a hlavně nikde netlačí


Posuvný upínací systém je léty osvědčená klasika, kterou stále používá mnoho výrobců přileb.  Otočný mechanismus je sice rychlejší, ale službu nám oba udělají stejnou a důležité je především jak účinně nám umí hlavu po obvodu stáhnout. U posuvného mechanismu musíme použít obě ruce a páčky se naučit mačkat a posouvat koordinovaně. S přilbou Eris 2 žádný problém, posouvání jde lehce ovládat. Upínací systém je velmi pevný a drží v nastavené poloze.

Více  informací o přilbě Galaxy Eris 2 najdete na webu firmy CykloŠvecPřilba stojí 799 Kč

Mike Koukal 

 

×