Novinky Galaxy 2014

Značka GALAXY pro sezonu 2014 přichází na trh opět se zásadními novinkami. Tak jako v předchozí sezoně vstoupila do světa 29“ kol, tak díky aktuální poptávce letos připravila novinky středního rozměru (myšleno 27,5“) kol. V nabídce se objevilo několik modelů, které uspokojí víkendového závodníka, tak ekonomičtěji smýšlejícího jezdce.

Začněme ale u největšího rozměru, tzn. 29“. Stejně tak jako v loni, stojí na úplně nejvyšší pozici v nabídce pokračující model Perseus s carbonovým rámem a tím nejlepším, co si můžete na takovýto rám navěsit – vidlicí FOX, komponenty Deda, Black Jack a Kenda a sadu Shimano XT. Zvolit můžete opět i levnější varianty s nižšími sadami Shimana či SRAMu.

Nabídka oblíbených modelů 29“kol s Alu rámem z hvězdné laboratoře s názvem Skylab zůstává z části stejná (jedná se o modely Skylab X9, Skylab SLX a Skylab Deore), přičemž zcela novými jsou modely, které si popíšeme podrobněji. Z nových nejvýše stojící model Skylab SLX/Deore ve výrazné barevné kombinaci černého podkladu se žlutou a modrou barvou má na přepracovaném Al 6061 Triple Butted rámu následující spolehlivé vybavení: vidlici Suntour XCR s hydraulickým lockoutem, mix sad Shimano SLX /Deore, napletená kola Rodi Excalibur a osvědčené pláště Kenda. V tomto balení za necelých 19 tisíc Kč. O stupínek níže stojí světlý protějšek s bílým rámem a kombinací modro/zelených nálepek – Skylab Deore/Alivio. Vybavení nám napoví již název, vidlice zůstává Suntour XCR HLO a na postu napletených kol najdete Rodi Freeway s plášti Kenda. Doporučená MOC 13990,- Ještě níže nalezneme v pro značku Galaxy již tradičním černo/červeném designu model s vybavením Shimano Acera, vidlicí Suntour s mechanickým lockoutem a brzdami Tektro Draco. Po shlédnutí cenovky zjistíme příznivou cenu 11990 Kč. Pro ty, co chtějí 29 ky třeba jen vyzkoušet a nejsou si jisti, případně pro všechny ostatní, kteří nechtějí do kola investovat více peněz, ale chtějí kvalitu a spolehlivost je v nabídce ekonomický model Skylab Eco. Rám zůstává stejný jako u vyšších modelů, kolo je osazeno vidlicí Suntou Blaze MLO, spolehlivými V-brake brzdami Promax a mixem nižších sad Shimana, konkrétně Acera a Tourney. Cena bez deseti korun kulatých deset tisíc příjemně potěší.

Střední rozměr je, jak již bylo zmíněno, v nabídce Galaxy zcela nový. Zastupuje ho řada kol Pioneer se shodným rámem z materiálu Al 6061 Triple Butted. Nabídka jednotlivých modelů je obdobná jako u nových 29“ modelů. Vrchol tvoří Pioneer SLX/Deore v černé barvě se zeleno/modrými nálepkami a mixem Shimana SLX a Deore. Přední odpružení obstarává vidlice Suntour XCR HLO a pláště Kenda se odvalují na ráfcích Rodi Excalibur. Cena stejná jako u většího kolegy činí 18990 Kč. Elegantní bílo/černý Pioneer Deore/Alivio má ve vínku Shimano sady ze svého názvu, vidlici shodnou s vyšším modelem a v případě jeho volby Vám z peněženky ubyde 13990. Střízlivěji do černa laděné nižší modely v nabídce Pioneerů nabídnou za 11990 mix Shimano Acera s vidlicí Suntour s mechanickým lockoutem nebo za 10990 V-brake brzdy a mis Shimano Acera a Tourney.

Pro koho jsou nové rozměry kol příliš a holduje klasice v 26“ provedení, pro toho má značka stále co nabídnout. Topmodel Sirius s Carbonovým rámem v několika provedeních výbavy, legendární závodní hliníkový Proteus dokonce v devíti (!) variantách, a dále několik dalších 26“ MTB modelů v nižších cenových kategoriích. Pro sportovně založené ženy je i nadále v nabídce dámský MTB model Iris se speciální dámskou geometrií, dámským sportovním sedlem, měkčími gripy a měkčí vidlicí Suntour XCT.

 

V nabídce značky ale samozřejmě nejsou jen horská kola. Širokému portfoliu crossů svítí z pomyslného nebe topmodel Orion. Elegantní model v decentním tmavém barevném provedení podtrhuje aristokratický původ v obou variantách výbavy. Vyšší model s kombinací Shimana XT a SLX, vidlicí Suntour NRX D-LO je k mání za novou cenu 17190 Kč, levnější verze s kombinací Deore a Alivia a vidlicí Suntour NVX MLO za 11990 Kč

Odvážnou barevnou kombinací zaujme dvojice dámských crossových modelů Jupiter Cross Lady a Oktant Cross Lady. Nadčasová bílá barva je doplněny výraznou růžovo/fialovou - Jupiter nebo modro/fialovou - Oktant. Oba modely mají ve výbavě pro zvýšení pohodlí odpruženou sedlovku a představec se stavitelným úhlem sklonu. Prvně jmenovaný Jupiter je vybaven mixem sad Shimano Deore, Alivio a zamykací odpruženou vidlicí Suntour NEX MLO opět novou nižší cenou za 10490 Kč. Druhý jmenovaný Oktant má stejnou vidlici, osazen je však kombinací sad Shimano Alivio a Acera a cena klesla na 9190Kč.

Další novinky se týkají základních crossových i MTB řad Galaxy Basic a jedná se zejména o změny v barevných provedeních jednotlivých modelů. Nové atraktivní barvy budou nabízeny i u ucelené řady dětských kol od 12 do 24“ a to vždy v Hi-Ten i Alu provedení (s výjimkou 12“ modelu). Drobné změny detailů i zcela nové barvy naleznete také v kolekci koloběžek a odrážedel. Mimoto v nabídce Galaxy naleznete i další cyklodoplňky (brašny, rámy, cyklocomputery a osvětlení) a oblečení (dresy, kalhoty, rukavice a další). Více na www.galaxy-bike.cz

Značka Galaxy je pořadatelem populárního seriálu MTB maratonů pro širokou veřejnost Galaxy serie 2014. Více info na www.galaxy-serie.cz

Nový katalog Galaxy 2014 ke stažení najdete: zde

Galaxy 2014

×