Koloběžka Galaxy Zenit 16 + 12"

Koloběžky zachvátil v posledních letech doslova boom, na trhu se prosazují čím dál více a mají je v oblibě stejně tak děti, jako  dospělí. Koloběžka už není jen hračkou, ale  plnohodnotným sportovním náčiním.

Použitím mnoha prvků převzatých cyklistiky, jako rámových materiálů, ráfků, plášťů, brzd, atd, se koloběžky postupně vyprofilovaly v samostatnou kategorii, kterou využívají i mnozí sportovci jako doplňkový trénink a výjimkou nejsou ani koloběžky závodní. Začínají se prosazovat i speciální koloběžkové komponenty, jako např. užší náboje. Na trhu existuje pestrá nabídka koloběžek od základních modelů, až po „vytuněné ultralehké stroje, jednotlivé modely se od sebe dost liší, na první pohled velikostí kol. Můžeme tak zvolit přední i zadní kolo stejně velké, zde se nabízí více průměrů, nebo se poohlédnout po modifikaci s větším předním kolem, kde je také nabídka více než pestrá. S větším kolem na předku je koloběžka stabilnější a jízda  komfortnější, můžeme si s  ní více dovolit a užívat si jízdu nejen na hladkém asfaltu.

Zenit je jeden ze dvou nových modelů koloběžek Galaxy pro rok 2015. Využívá kombinaci 16“ kola vepředu a 12“ vzadu. Druhá novinka Calypso je postavena na stejných kolech 12“. 

Na první pohled vynikne velmi tuhý robustní rám s oversize ocelových trubek HiTen, přidáním příčné a podélné trubky byla zvýšena celková tuhost a především nosnost. Na koloběžce Zenit tak může jezdit i osoba 100 kilové hmotnosti.

Stupátko je u Zenitu dlouhé 350mm a široké 125mm.  Má celkově výrazně větší plochu oproti modelu Galaxy Calypso. Model s větším předním kolem tak bude lépe vyhovovat vyšším postavám.

Výška řídítek je nastavitelná v rozsahu 95-105cm. Délka koloběžky je 130cm a hmotnost 9,5 kg. Řídítka jsou široká 66cm a disponují anatomickými madly.

Brzdové páky ovládají klasické véčkové brzdy s výbornou účinností, která je  podpořena nově instalovanými flexibilními trubičkami.

Koloběžka Galaxy Zenit se prodává za 2 390 Kč. Lze volit ze tří barevných kombinací. Více info na www.cyklosvec.cz

 Mike Koukal

×