Galaxy Venus 2016

Elegantní stroj v bílé barvě s červenými prvky nemůže žádnou ženu nechat bez povšimnutí. Také černá verze promíchaná s tyrkysem přímo srší elegancí. Oba laky zdůrazňují ženskost bez použití růžových odstínů, které se poslední dobou již stávají out. Naopak stálicí se zdá barva bílá, která snad nikdy neomrzí. Tyrkys byl vždy v kurzu, ovšem musí se dávkovat s citem, přesně tak, jako na rámu Galaxy Venus. Na obou barevných kombinacích vynikne moderní logo značky, tenké, ostře řezané písmo, které neruší celkový design bicyklu.

Základem modelu Venus je rám z hliníkové slitiny řady 6061, který bicyklu předurčuje ty nejlepší vlastnosti. Trubky jsou klasického kruhového průřezu, jak jsme u Galaxy již zvyklí. Precizní svary napovídají o kvalitě tohoto bicyklu, který ačkoli patří do levnější kategorie, vzhledově by jste ho zařadili výše. Venus je poctivým crossem s dobrou výbavou, na kterém se nenadřete. Ne každý výrobce nabídne hned sedmadvacet převodů. Zde je trojpřevodník kombinovám s devíti rychlostní kazetou 11-34 zubů. Můžeme si tak do sytosti užít jak kopce, tak i táhlé roviny, převody jsou na to připraveny více než dobře. Řazení je zmixováno ze sad značky Shimano, takže vše ovládáme páčkami Altus, ovšem přesmykač je Acera a přehazovačka Alivio. Kliky jsou Suntour XCR.

Nebylo by to správné Galaxy, kdyby nemělo něco z vlastních dovážených značek. Zapletená kola s náboji Shimano M70 mají dvoustěnné ráfky Nexelo a pláště Kenda. Od Nexela pochází i véčkové brzdy a brzdové páky. Řídítka Zoom jsou vyrobena z hliníkové slitiny, představec Promax má nastavitelný úhel sklonu. Odpružená vidlice RST Nova poskytuje zdvih 63mm. Kolo má hmotnost 13,2 kg, v osmnácti palcové velikosti, jiná se také nenabízí. Maloobchodní cena je příjemných 11 590 Kč

Mike Koukal

Další info: zde 

 

Venus

×