Galaxy Skylab 7.0 2019 – Rychlá devětadvacítka

Galaxy umí doslova kouzlit ve střední a nižší třídě bicyklů, zde dokáže nabídnout oproti konkurenci opravdu značkovou kvalitu a zúročit své dlouholeté zkušenosti. Výhoda je i v tom, že mnoho světových značek komponentů  firma v ČR přímo zastupuje, má je tak dispozici z první ruky za ty nejlepší ceny. Galaxy vás tak může oslovit kvalitou a příjemnou cenovkou. 

Jednotlivé kategorie bicyklů Galaxy mají své názvy, pokud budete vybírat mezi devětadvacítkami, pak ponesou na rámových trubkách výhradně nápis Skylab. Galaxy označuje tuto kategorii jako „high class“, tedy to nejlepší, co je momentálně v nabídce. Devětadvacítek je pro rok 2019 pět kousků, některé jsou ovšem ve dvojím barevném provedení. Nesou označení Skylab 1.0 až 9.0. Jedná u všech modifikací o novinky. Jen pro zajímavost, Skylab 1.0 přijde jen na 12 tisíc korun, vrcholem je pak Skylab 9.0 s převody 2x10 za 22 990 Kč. Obě kola mají výborný rám z alu slitiny 6061, u dražšího modelu je třikrát zeslabován.

Skylab 7.0 2019 v elegantím laku je pokračovatelem úspěšného modelu ze stejným označením. Rám je svařen z alu 6061 triple butted. Trubky svými průměry nijak nevybočují ze standardu a rám působí opticky vyváženě. Žádný moderní rám se neobejde bez hydroformingu, tedy ani Skylab. Spodní trubka je na svém konci prohnutá a je na ní patrné tvarování, uvnitř vedou bowdeny řazení, hadička zadní kotoučovky vede venkem po její spodní straně, to je nesporná výhoda do budoucna, pokud budeme chtít třeba kotoučovky měnit. Horní trubka se postupně zplošťuje, směrem k sedlu. Zadní stavba má esovitě prohnuté v š echny vzpěry, adaptér pro třmen kotoučové brzdy je moderně umístěn vně patky, ta má proto tak atypický tvar. Skylaby vždy vynikaly v rámech dobrou torzní tuhostí a jinak tomu nebude ani u nového modelu. Ačkoli se jedná o sportovní bike, nechybí mu ani komfort a budete se na něm cítit vždycky dobře. Na rámu najdete závitové otvory pro montáž blatníků, nikoli však nosiče, Skylab je prostě sportovní bike.

Sedmička je rychlým strojem, tomu napomáhá jak tuhost rámu, tak i kvalita dalších dílů, například zapletených kol a plášťů. Ráfky od americké značky WTB využívají náboje Shimano Alivio, rychlé pláště dodala Kenda. Řazení 2x10 dotváří sportovního ducha tohoto stroje. A bude se vám řadit vždycky lehce a přesně, s páčkami a přehazovačkou Shimano Deore. Od značky Shimano pochází také kotoučové brzdy a kazeta, kliky jsou od Suntour s převodníky 36/22. Skylab se bude líbit zákazníkům se smyslem pro detail, kteří ocení decentní design a sportovní vzhled. Odpružená vidlice SR Suntour d isponuje páčkou blokace na řídítkách.

Skylab 7.0 přijde na 18 990 Kč, novinka je o něco levnější, než předchůdce. Pokud by jste si chtěli udělat radost již nyní, je tento model k dispozici již v prodejní síťi a to ve všech třech velikostech. Specifikace a další info: zde

Mike Koukal

Galaxy Skylab 7.0

×