Koloběžky Galaxy

Koloběžky zachvátil v posledních letech doslova boom, na trhu se prosazují čím dál více a mají je v oblibě stejně tak děti, jako  dospělí. Koloběžka už není jen hračkou, ale  plnohodnotným sportovním náčiním.
Použitím mnoha prvků převzatých z cyklistiky, jako rámových materiálů, ráfků, plášťů, brzd, atd, se koloběžky postupně vyprofilovaly v samostatnou kategorii, kterou využívají i mnozí sportovci, jako doplňkový trénink a výjimkou nejsou ani koloběžky závodní. Začínají se prosazovat i speciální koloběžkové komponenty, jako např. užší náboje

kolobezka s nafukovacimi koly

 

KOLOBĚŽKY GALAXY

Na trhu existuje pestrá nabídka koloběžek od základních modelů, až po „vytuněné ultralehké stroje. Jednotlivé modely se od sebe dost liší, na první pohled velikostí kol. Můžeme tak zvolit přední i zadní kolo stejně velké, zde se nabízí více průměrů nebo se poohlédnout po modifikaci s větším předním kolem, kde je také nabídka více než pestrá. S větším kolem na předku je koloběžka stabilnější a jízda komfortnější, můžeme si s ní více dovolit a užívat si jízdu nejen na hladkém asfaltu.

 

KOLOBĚŽKY GALAXY

Galaxy je spolehlivý domácí výrobce. Ten již dlouhou dobu produkuje bicykly, a tak mohl své zkušenosti nyní přenést i do segmentu koloběžek.

Na výběr jsou zatím tři typy s nafukovacími koly. Trifid využívá kombinaci 20“ kola vepředu a 16“ vzadu. Zenit pak 16" vzadu a 12" vepředu (druhé foto od zhora). Druhá letošní novinka Calypso je postavena na stejných kolech 12“. 
Přehled koloběžek Galaxy najdete zde.

Koloběžka Galaxy Trifid 16/20'' 2018

 detska Koloběžka Galaxy Calypso 12'' 2018

 Mike Koukal

×