Galaxy Pioneer 5.0

Výhodou jsou dlouholeté zkušenosti s výrobou bicyklů, domácí prostředí, kdy Galaxy rychle reaguje na potřeby českých zákazníků a také portfolio značek, které u nás zastupuje firma CykloŠvec, které Galaxy patří.  Ty se pak objevují jako komponenty kol Galaxy a zvyšují tak úroveň osazení.

Pioneer je synonymem pro pevné 27.5“ značky Galaxy.  První verze vznikaly v době, kdy se u nás boom této kategorie teprve rozjížděl a od té doby je Pioneer napevno zakotven v katalogu. Poslední generace 2018 nabízí čtyři verze s číselným označením 3.0, 5.0, 7.0 a 9.0.  Pro všechny varianty je shodný rám. Ten vyniká nízkou hmotností, jelikož se jedná o třikrát zeslabovanou alu slitinu řady 6061. I když se vzhledově shodneme na klasickém designu, tak nechybí moderní prvky současnosti. Spodní rámová trubka má výrazné prohnutí v přední části, které tak umožňuje velice pevné spojení s trubkou horní. Dlou hé ; provaření obou trubek u hlavové trubky je zárukou velmi pevného rámu v exponované přední části rámu. Zadní stavba má trubky prohnuté, spodní ramena jsou zploštělá kapkovitého průřezu. Tvarováním se dosáhlo velmi tuhé konstrukce, kde nechybí ani jízdní komfort. Na rámu je také patrný výrazný sloping, který k současným rámům patří.  

 Jednotlivé verze se odlišují komponentovou výbavou, rám je shodný i barevným designem, kdy základem zůstává vždy elegantní černá, mění se pouze barva log a barevných prvků. Každá řada Galaxy má tak svůj vlastní styl a lehce jde identifikovat.

 Varianta 5.0, stejně jako ostatní modely této řady, dává přednost značce Shimano. Z té je poskládaná většina komponentů. Řazení 3x9 je zde použito ze sady Alivio, stejně tak přesmykač, přehazovačka nese název vyšší sady  Deore. Kliky s trojpřevodníkem dodal Suntour, v dřívějších dobách konkurent Shimana. Vícekolečko Shimano HG300 má rozsah 11-34 zubů. Vše běží na řetězu KMC X9.73.  Jedná s e o kvalitní řetěz, však také KMC je dvorním dodavatelem řetězů Shimano. Brzdy jsou kotoučové hydraulické s označením Shimano BRM365, jedná se o základní model kotoučových brzd, které vynikají dobrou ú ;činnos tí. Kola jsou zapletena do ráfků americké značky WTB a nábojů Shimano. Od WTB na biku najdeme i sedlo. Pláště Kenda K1153 vynikají rychlým XC vzorkem.  Řídítka pochází od značky Nexelo, stejně tak představec a gripy.  Odpružená vidlice Suntour XCM s pružinovým systémem poskytuje 100mm zdvihu. Páčku blokace najdeme na řídítkách. Vidlice je upevněna k rámu pomocí semi-integrovaného hlavového složení. Pioneer je vyráběn ve třech velikostech 17, 19, 21“.

 Jedná se rychlou sportovní sedmadvacítku, kdy kupujete především kvalitu, která se pak odrazí v dobrých jízdních vlastnostech. Jelikož je Galaxy značkou českou, tak nemusíte tolik doplácet za její image.  Pioneer 5.0 je příkladem, že i bike pod dvacet tisíc korun může oslovit jezdce se sportovními ambicemi.

 Maloobchodní cena je nyní po slevě 14 990 Kč. Více informací najdete na www.cyklosvec.cz nebo www.galaxy-bike.cz

Mike Koukal

×