Domácí Galaxy doplňuje nabídku horských kol o 27,5" hardtail Kvant

Českého výrobce dostupných kol, značku Galaxy z Písku, v minulosti proslavily hlavně úspěšné modely, jako je horský Skylab nebo dětská kola pro malé i ty nejmenší cyklisty. Nově nabídku rozšiřuje dostupný model Kvant, který zaplňuje pomyslnou mezeru mezi horskými koly – má průměr kol 27,5" a ten v portfoliu Galaxy totiž zcela chyběl.
I když prodeji zcela válcují 29" kola zbytek nabídky u většiny výrobců, zůstává stále značná část jezdců, například těch, kteří teprve přecházejí z průměru 26", zvažující přesednutí na univerzálnější 27,5". Pak je tu skupina, považující „devětadvacítky“ za zbytečně těžkopádné, nudné a také bikeři a bikerky menšího vzrůstu či skromnějších kapacit, rekreanti.
Novinka od Galaxy cílí právě na tyto skupiny a to i vzhledem k osazení a cenám. Přesto lze najít několik zajímavých prvků, které mezi dostupná kola s cenou pod 15 000 Kč Kvant přiváží. Za zmínku určitě stojí pěkně zpracovaný, moderně řešený rám s kónickou hlavovou trubkou a vnitřním vedením kabelů. Ty mizí v rámových trubkách na místech, kde to bývá zvykem a vizuálně tak působí Galaxy Kvant čistějším, uhlazenějším dojmem. Nízké cenové hladiny nedávají moc prostoru k experimentování s komponenty, ale Kvant 3.0, ani základní verze 1.0 nezapomíná na staré známé sady od Shimana, které už dokázaly posloužit miliónům jezdců po celém světě. Bližší seznámení s vyšší verzí 3.0 prozrazuje řazení Altus, přesmyk Acera a měniče Alivio. Jezdec může spoléhat i na hydraulické brzdy od stejného výrobce, ač jde vzhledem k ceně o zcela základní verzi, tedy MT200. Kvant 1.0 si musí vystačit s mechanickými brzdami, ale například odpruženou vidlici se 100 mm zdvihu a zamykáním má totožnou.

Novinky od Galaxy dle dostupných informací mechanici značky právě kompletují a připravují první kusy k expedici. Prohlédnout obě verze horských novinek můžete na www.galaxy-bike.cz.

Kvant

×