Jan Tomeš (GALAXY CYKLOŠVEC) 11. na Xteře Czech v Prachaticích

9.8.2014 proběhl v Prachaticích závod Xterra Czech, kde Jan Tomeš obsadil v kategorii Muži (45‑49 let) 11.místo v čase 3:49.44,4 a porazil tak i českého olympijského medailistu Lukáše Bauera.

Jan Tomeš (GALAXY CYKLOŠVEC), který jezdí mimo triatlony i závody horských kol Galaxy série na kole Galaxy Proteus skončil na 9. místě v kategorii 45-49 let a celkově na 116.místě na mistrovství světa v terénním triatlonu Xterra na Havaji, které se jelo na ostrově Maui. Závod se jel na tratích 1,5 kilometrů plavání, 30 kilometrů na horském kole a 9,5 kilometrů terénního běhu. Celkem startovalo přes 600 závodníků.

Dále se zúčastnil závodů World Champion Run (běh na sopku Haleakalā), kde skončil na 2.místě, a Hana Relay, kde obsadil se svou skupinou v běhu na 35 km 1.místo.