Galaxy Skylab 29"

Nemít dnes velké obruče v katalogu je bráno jako faux paix,  doba si to žádá a komu se to nelíbí… ať si výrobu zařídí. „Jihočeské kolárny“ Galaxy pro budoucí rok nasadily hned dva zástupce této ostře sledované kategorie. Oba budou jistě zajímavým oživením produkce a zatraktivní tak celkově značku Galaxy. Firma sází oproti minulým létům nyní výhradně na hardtraily, místo fullů se oživuje nabídka pevnými devětadvacítkami. Připraven je velmi povedený karbonový hardtrail, který je předurčen pro závodní použití a poněkud skromnější duralový kolega, které si nyní představíme.

Více informací najdete na webu výrobce www.galaxy-bike.cz

Pro všechny modifikace je shodný rám z třikrát zeslabované alu slitiny řady 7005.  Tato  slitina je velmi tuhá a pevná. Rám má spíše klasické průřezy trubek, žádné extra tvarování není patrné, nahrává tomu i volba materiálu, který se používá spíše  u klasiky a tvaruje se obtížněji. Jednoduchost  Skylabu sluší, stejně tak zvolený design. Černý základ je proložen grafickými prvky v zelené barvě, loga Galaxy jsou umístěna moderně na šikmo. Skylab tak vypadá vkusně a svěže. Na rámu nechybí integrované hlavové složení, nezbytná výztuha u hlavové trubky, vzpěry zadní vidlice jsou mírně esovitě prohnuty. 

Komponentová sestava je vybrána s ohledem na danou cenovou kategorii, nečekejte tak nic extra, spíše spolehlivost ve stylu cena-výkon. Jako odpružená vidlice byla vybrána Suntour XCM HLO, pracující s pružinou a olejovou patronou. Zdvih je u ní 100 milimetrů. Mix komponentů Shimano je sestaven ze sad Deore a Alivio s řazením 9×3, například kola jsou zapletena do nábojů Shimano M66 a ráfků Rodi Excalibur XC.  Obuty jsou do velmi rychlých plášťů Kenda Small Block Eight. 

Z daších komponentů můžeme jmenovat představec se sedlovkou Zoom, řídítka Ritchey,   sedlo Selle Italia Q-Bik. Celková hmotnost kola je 13,9 kg. Kromě zelené barvy je připravena ještě oranžová modifikace. U Skylabu, jako u většiny sportovnějších strojů Galaxy, si budete moci vybrat z několika komponentových variant. V tomto případě ze čtyř, od Alivia až po Sram X.9.  Pro představený model Deore je stanovena cena 16 990 Kč. V obchodech by se měla kola objevit od února 2013.

Galaxy Skylab Deore nevypadá zle, i cenovka je slušná, kolo by mohlo mít celkem dobrou prodejnost. Pokud to bude s devětadvacítkami stejné jako letos, kdy šly doslova na dračku, pak firma Galaxy udělala to správné rozhodnutí a dočkáme se dalších následovníků.

 

 Mike Koukal

×