Lukáš Smola /GALAXY CYKLOŠVEC STEVENS/ vyhrál STEVENS 50 PODRALSKO

V sobotu 14.dubna se v pravé poledne odstartoval závod STEVENS 50 PODRALSKO, jako první letošní zastávka Galaxy Stevens série. Jednalo se o devátý ročník tohoto rozjezdového závodu do nové cyklistické sezóny. Předpověď počasí na tento den byla velmi optimistická. Jaké bylo překvapení, když ráno začalo v Osečné pršet. Naštěstí se nejednalo o dlouhodobou oblačnost a tak od deseti hodin se začalo vyjasňovat. Na startu a v průběhu celého závodu panovalo ideální cyklistické počasí.

Před polednem se v aleji shromáždili všichni natěšení cyklisté pod oblouk hlavního partnera závodu STEVENS. Po krátké rozpravě byl ve 12:00 odstartován hlavní závod na 58 kilometrů. Patnáct minut po startu tohoto závodu vyrazili závodníci na krátkou trasu 25 kilometrů.

Po rozjezdu hlavní trasy se na čele vytvořila silná skupina 15 závodníků, ve které nechyběl loňský vítěz celé GALAXY STEVENS série, Lukáš Smola.. Společně jeli až k občerstvovací stanici na 30 kilometru, kde se balík v kopci roztrhl a dále pokračovala šestice závodníků. Tato čelní skupinka spolupracovala až kilometr před cíl, kde k závěrečnému trháku nastoupil Lukáš Smola z GALAXY  CYKLOŠVEC STEVENS a rozhodl tak závod ve svůj prospěch. Těsně druhý projel cílem Filip Rydval z týmu Alltraining.cz a na třetím místě proťal cílovou bránu Zdeněk Hendrich z týmu ROHOZEC AMULET TEAM. V ženách neměla konkurenci Ivana Loubková a tak po mateřské dovolené vystoupala na stupínek nejvyšší. Na trase 25 kilometrů zvítězil ve sprintu do cíle Tomáš Málek z BEKO Bike Racing Teamu. V ženách potom byla nejrychlejší Lucie Kozáková z GALAXY  CYKLOŠVEC STEVENS.

Po předání cen v tombole, proběhlo vyhlášení nejlepších v 16 kategoriích. Ceny do závodu věnoval hlavní partner tohoto závodu, CYKLOŠVEC STEVENS. Vítězové získali dres GALAXY STEVENS a také si na oslavu odnesli lahev dobrého vína od J.P.CHENETU. Příští rok oslaví 50 PODRALSKO již 10. ročník.

Výsledky: Stevens 50 Podralsko - 1. závod Galaxy Stevens série 2018zde