Galaxy Kenda Zručský maraton vyhrál Jan Jenšík

5. závod Galaxy série 2016 – Galaxy Kenda Zručský maraton v Kácově u Zruče nad Sázavou vyhrál na delší trati 72 km Jan Jenšík /Symbio+ Cannondale/ časem 2:26:58 hod. před Janem Doleželem /JADOMI Dobříš/ časem 2:27:00 hod. Třetí dojel Lukáš Tybitancl /JH Cycling/ 2:27:021 hod., čtvrtý Jakub Kavalír /Eleven Mercedes Benz Mitas/ 2:27:42 hod. a pátý Lukáš Smola /GALAXY CYKLOŠVEC/ 2:29:40 hod. Mezi ženami na dlouhé trase vyhrála Jana Matlášková /Cyklo Jiřička/, která trať dokončila v čase 3:09:23 hod.

Na kratší trati 36 km zvítězil mezi muži junior Lukáš Blažek /Nilfisk ALTO pro cycling/ 1:14:45 hod. před Františkem Novotným /Bikepart.cz/ 1:20:03 hod. a Liborem Šarounem /CKK Znojmo EthicSport/  1:20:45 hod.
Nejrychlejší ženou v cíli byla Jana Olbertová /FOR BIKES cycling team/ 1:37:12 hod. před Evou Kornalíkovou /GALAXY CYKLOŠVEC/ 1:39:24 hod. a Kateřinou Veselou /TJ Spartak Třebíč/ 1:43:01 hod.

Start a cíl závodu byl situován v krásném areálu Sporthotelu Kácov. Trasa závodu vedla Posázavím mezi městy Kácov a Zruč nad Sázavou, byla včleněna i do údolí Čestínského potokoa. Na okruhu museli závodníci překonat dva brody přes potok a výjezd na hřeben vrchu Jordánu nedaleko obce Řendějov. V dětských kategoriích se utkala řada chlapců a dívek na pěkné trati v areálu Sporhotelu Kácov. Po závodě při vyhlášení výsledků začalo pršet, tak byla tradiční tombola vyhlášena ve velkém stanu u startu závodu.