Galaxy CykloŠvec maraton Tálín vyhrál Jiří Hudeček

Galaxy CykloŠvec maraton Tálín se jel letos podeváté a byl druhým závodem Galaxy série, Mercedes Benz Bike Cupu i Jihočeského MTB poháru. Závod odstartoval už tradičně Klub píseckých velocipedistů na historických kolech. Proběhl také závod dětí na kolech i odrážedlech na tratích přímo v Tálíně v kategoriích do 6 let. Děti starší 6 let letos poprvé závodili za Tálínem na nových náročnějších tratích. V cíli byla speciální zóna, kde si mohli děti vyzkoušet další pohybové a tvořivé aktivity.

Do cíle delší trasy dorazil nejrychleji Jiří Hudeček z Giant Trans Brdy Team v čase 2:26:10 hod. Před pár lety výborný silničář, který dokázal vyhrát i mistrovství republiky v časovce, dnes excelentní biker. V Tálíně zvítězil s náskokem 4:43 minuty. Na druhém místě přijel Jan Písař /Erste Premier Petr Čech/ a na třetím Adam Lavička /Nilfisk Pro Cycling/. Mezi ženami vyhrála Lenka Fridrichová /Nilfisk Pro Cycling/ před Ivanou Loubkovou /Rohozec Amulet Cvikov Team/ a Michaelou Pajkrtovou /BSK Racing/
Na kratší trati zvítězil Lukáš Blažek /Nilfisk Pro Cycling/ za 1:15:51 hod. před Radkem Studenovským a Jaroslavem Šitnerem /oba GS Cyklo Team Jistebnice/. Mezi ženami vyhrála juniorka Tereza Sásková /ČS Specialized junior MTB team/