4. závod Galaxy série 2016 - Trek Jistebnický maraton vyhrál Ivan Rybařík

4. závod Galaxy série 2016 - Trek Jistebnický maraton v Jistebnici u Tábora vyhrál na delší trati 44 km domácí jezdec Ivan Rybařík /Čistý sport/ 1:50:36 hod. před Janem Benešem /MS Bike Academy Racing/ 1:53:21 hod. a Markem Vágnerem /Krab cycles/ 1:54:02 hod.

Mezi ženami vyhrála Dana Pospíšilová /BMC CZ Racing team/ 2:20:21 hod. před Janou Matláškovou /Cyklo Jiřička/ 2:26:31 hod. a Veronikou Novákovou /Oceloví letci/ 2:31:21 hod.

Na kratší trati 29 km zvítězil mezi muži Jaroslav Šitner /GS cyklo team Jistebnice/ 1:07:25 hod. před Ondřejem Vačlenou /Česká spořitelna Specialized.Junior Team/ 1:07:44 hod. a Janem Markem /VELOSPORT VALENTA SCOTT/  1:07:51 hod.
Nejrychlejší ženou v cíli byla Pavlína Macková /Cykloklub Chýnov/ 1:19:33 hod.před Michaelou Navrkalovou /CKK Znojmo/ 1:22:56 hod. a Nikolou Novákovou /GS cyklo team Jistebnice/ 1:24:11 hod.

Trasa závodu vedla členitou krajinou Jistebnické vrchoviny, mimo jiné s výjezdem na její nejvyšší vrchol, Javorovou skálu 723 m n./m. Náročný byl zejména průjezd Sportrelax centrem Monínec, kde je známá sjezdovka.

Ceny na stupních vítězů předával nejlepší český horolezec
Radek Jaroš, který závod také úspěšně absolvoval. Jako první Čech vystoupil na všech 14 vrcholů světových osmitisícovek bez použití kyslíku. Cílem závodu projela i Kristýna Fleissnerová, která na olympiádě v Riu dojela s Lenkou Antošovou na 10. místě na skifu. Trať závodu zdolal i jejich trenér Josef Lukš, který je trenérem české veslařské reprezentace.žen.

Po závodě řada závodníků zůstala v Jistebnici a sledovala ve stanu přímý přenos závodu žen v cross country MTB z olympiády v Riu, kde česká reprezentantka Kateřiba Nash získala výborné 5. místo.

Galaxy série pokračuje 17.9.v Kácově, 24.9. v Mikulově a 1.10. ve Strašicích.