1. závod Galaxy série - Enervit 50 Podralsko vyhrál Jan Nesvadba

Sedmý ročník ENERVIT 50 PODRALSKO byl v sobotu v pravé poledne odstartován. Po loňském krásném a teplém počasí, to byl letos extrém. Zima, přeháňky a po startu již trvalý déšť. Přesto se na start postavilo 200 závodníků na dlouhou 58 km trať a 110 na kratší 25 km okruh, který se jel na Podralsku letos poprvé. Premiérově byl také tento maraton zařazen do seriálu závodů GALAXY SÉRIE.

Pestrobarevný a hlavně čistý peloton se vydal na první 4 km úsek po asfaltu. Po něm bikeři zabočili do Čertova žlebu a začalo pravé peklo. Po výjezdu z tohoto 5 kilometrů dlouhého úseku, už nikdo nepoznal, kdo s ním soupeří a z jakého je týmu. Početná čelní skupina z dlouhé trasy jela víceméně polovinu závodu pohromadě. Postupně se oddělovaly jednotlivé balíčky, které spolupracovaly a hlídaly se. K rozhodujícímu úniku z čelní skupiny došlo jeden kilometr před cílem, kde mírně cukli Jan Nesvadba z Expres cz Merida teamu Kolín s Michalem Bubílkem z Kellys Bikeranch teamu a mířili neohroženě k cíli. Vítěz předešlého ročníku Michal Bubílek hledal moment překvapení na předjetí, ale cíl se přiblížil velmi rychle a on již nestihl Jana Nesvadbu předjet.

Na krátké trase to po taktické stránce vypadalo velmi podobně jako na dlouhé.  Rozdíl byl, že čelní skupinka 8 závodníků jela pohromadě až do cíle. Vyhrál Aleš Razím ze SUPERIOR CYKLOFIT CYCLING TEAMU, který využil znalosti dojezdu a nejlépe zabojoval na posledních metrech.

Z žen na dlouhé trase byla nejrychlejší Hana Falcová z týmu Alltraining.cz a na krátké trase zvítězila  Jana Žáčková z týmu  BSK racing.

Všichni závodníci se asi hodně těšili do cíle, kde se mohli zbavit špinavých a mokrých dresů, občerstvit se a při čekání na vyhlášení si sdělit všechny zážitky z trati.

Kdo měl málo nasportováno mohl se zahřát při vloženém závodě  GOLD SPRINT na stacionárním kole.

Po vyhlášení vítězů všech 17 kategorií a rozdání dresů pro nejrychlejší závodníky a závodnice, zakončila celou akci již tradiční tombola.

Děkujeme všem, kteří závodili i pomáhali s organizací, všem sponzorům a partnerům.

Další zastávkou GALAXY SÉRIE je závod 7.5. v Tálíně, kam Vás všichni organizátoři GALAXY SÉRIE zvou a těší se na všechny závodníky.