Vít Čenda Čenovský testoval Galaxy Skylab 3.0

Během naší cesty jsme měli možnost vyzkoušet i horské kolo Galaxy SKYLAB 3,0. Pro testované kolo jsem si zajel do Písku na obyčejném trekovém kole a jsem si zapůjčil výše uvedené kolo k týdennímu testování při našem výletě podél řeky Mohanu v Německu. Můj záměr byl takový, že každý den na kole pojede někdo jiný a sdělí mi své dojmy. Bohužel se tato vize nenaplnila, neboť ne každý se byl ochoten vzdát byť na jeden jediný den svého kola, se kterým byl úzce spjat. Nakonec  jsme tedy kolo vyzkoušeli jenom tři . Dva pánové a jedna dáma.

Přebírám kolo v Písku a jedu na něm do Strakonic lehkým terénem. Prvně šteluji několikrát svůj posez, což jde velmi snadno, neboť sedlovka je jištěna rychloupínákem. Kolo mne hned zaujímá svojí hravostí, neboť  jeho celková délka je cca o pět centimetrů kratší než mé trekové kolo. Cestou v lese zkouším i řazení a na nejlehčí převod zkouším nejrůznější výjezdy. Docela mne překvapuje, jak jsou snadné a ve sjezdech se rychlost dobře kontroluje citlivými kotoučovými brzdami. Kolo je vybaveno vpředu tzv. jednoplackou, takže je páčka přehazovačky jen na pravé straně. Na levé straně řidítek je tak místo na páčku ovládání sedlovky. Ta zde však chybí. Myslím, že by kolu velmi slušela regulovatelná výška posedu. Jasně, že by šla nahoru i cena kola, ale asi by to bylo snesitelné. Můj celkový dojem z jízdy byl příznivý a zdá se mi, že kolo je vhodné ve cenové kategorii zejména pro začínající omladinu či pro ženskou populaci. Ani u jedné z těchto kategorií totiž nelze předpokládat zvýšený nájezd kilometrů. V každém případě je nutno doporučit pravidelný a odborný servis.

Druhým testerem byla paní Jana. Ta jezdí normálně na kole Trek, které je vpředu vybaveno dvojpřevodníkem a vzadu osmikolečkem. Ta nejvíce ocenila osazení jednoplackou vpředu, protože vlastně přehazuješ jenom vzadu a převody ( 1x11 ) jsou dobře odstupňované. To je prostě úžasné.

Třetím testovacím jezdcem byl Standa, který jezdí na trekovém kole Giant a má vpředu trojplacku a vzadu devítikolečko normálních rozměrů. Jeho kolo je také vybaveno diskovými brzdami a je však ještě o něco kratší než kolo Galaxy. Standovi se jelo na kole dobře a vadilo mu jen jedno, že ho začaly brnět ruce, což přičítá změnou posedu. Jana zase naopak ocenila jeho daleko sportovnější vzhled při jízdě.

 

Čenovský+Skylab

×