Galaxy nabízí dětská kola s novými rámy pro rok 2020

Domácí Galaxy pravidelně inovuje svoje modely v nabídce a jinak tomu není ani u dětských kol. Možnost modernizovat rám bývá vždy k užitku, protože zařazení nových technologií zpracování může přinést nižší váhu, ale i pevnější spoje. Pojďme se podívat, jak se značka z Písku s novými výzvami popasovala.

Kola pro nejmenší
Nezapočítáváme roztomilé odrážedlo Kosmík 12", ale klasická šlapací kola 16", které na děti v tomto případě čekají s balančními kolečky, krytem řetězu a odrazkami. Výběr začíná hned poměrně pestře. Buď pro potomka zvolíte duralový rám (chlapecký Sputnik, dívčí Tauri) nebo zůstanete u oceli (chlapecký Mars, dívčí Mira), pokud chcete tisícovku ušetřit. Osazení se potom liší minimálně, ve všech případech mají kola „véčka“ vpředu a zadní brzdu vyřešenou klasickým torpédem.
 
Začínáme s přehazovačkou
Přehazovačka se obecně začíná montovat na patku rámu pro 20" kola a není tomu jinak ani u nových dětských Galaxy. Novým rámem se pyšní sobě podobné modely Neptun a Cetis, rozdíl mezi nimi se skrývá pod vrstvou laku. Hádáte správně, i v tomto případě je na výběr z hliníkové slitiny a oceli. Dívčí variantu zastupuje dvacetipalcová Ida. Nízký rám může být povědomý z předchozího ročníku. Přesně tak – zde se změnila pouze nabídka barevných variant po vzoru všech nových Galaxy. Takzvané „dvacítky“ nemají velký prostor pro experimentování, co se osazení týká. Roky slouží pro nejmenší dětská kola řada přehazovaček Shimano FT-35 se šesti rychlostmi, řazenými z řídítek otočným Shimanem Revoshift. Jde o spolehlivou kombinaci s minimální potřebou údržby. Velké zásahy pro seřizování nevyžadují ani ráfkové brzdy Nexelo a dalším odolným komponentem jsou kliky Prowheel. Velmi diskutovaným tématem u dětských kol je váha. Nejlépe si v této velikostní kategorii stojí Galaxy Cetis, které díky novému hliníkovému rámu srazilo váhu k 9,5 kg i se všemi doplňky.


 
Novinky Ruby a Aries doplní lehoučký Kentaur
A jsme na exkurzi mezi čtyřiadvacítkovými koly. Oblíbená kategorie se nadále snaží smazat maximum rozdílů mezi dětským a dospěláckým kolem, což je vidět i z proporcí jednotlivých rámů. Rovné horní rámové trubky již kompletně nahradily prohnuté profily pro zvětšení prostoru k manipulaci, nasedání a sesedání. Se starou verzí rámu lehce zaostávaly modely Ruby a Aries, ale pro rok 2020 deficit smazaly. Úplnou novinkou je potom model Kentaur, pomyslný vrchol nabídky. Ten pro dosažení maximálně nízké váhy dělá vše – rám i vidlice jsou z hliníkové slitiny, moc nepřidává ani 1x9 řazení Shimano Acera a zapletená kola Nexelo s plášti Kenda. Ostatní modely v nabídce 24" představují hlavně volnost výběru. Můžete zvolit základní ocelová provedení, (Ruby, Aries) nebo naopak maximálně „nabité“ hliníkové Pavo s odpruženou vidlicí SR Suntour a přesmykačem, díky kterému se počet převodů navýšil na celých 21. Záleží tak pouze na vás, jaká specifikace bude pro vaše dítka a jejich hry vhodnější. Lépe osazené, nebo spíš pořádně bytelné kolo? Takové otázky Galaxy zvládá odpovídat.  
 
 
Vesna, Merkur a Orbit pro větší děti
Nabídku vyloženě dětských modelů zakončují tři horská kola na ráfcích o průměru 26". Galaxy hlásí skladem dámskou „šestadvacítku“ Vesna, známý to model již z předchozího roku a nově také v tyrkysové nebo bílé barvě. Vesna přenáší všechny prvky dospělých modelů – však jim není daleko. Nechybí odpružená vidlice SR Suntour, pohon od Shimana či pláště Kenda. Podobně koncipován je model Merkur, jedno z mála kol, využívající stávající rámový základ z předchozího roku. Ale i zde je novinka – Merkur přijíždí v novém, zeleném zbarvení svého duralového rámu, ale i detailů ve jménu stejně barevných polepů na odpružené vidlici či ráfcích. Galaxy Orbit je naopak maximálně odlehčen a zastává jednoduchost užívání – nepotřebuje přesmykač ani odpruženou vidlici a rám je z lehké hliníkové slitiny. Jedná se tak o skvěle ovladatelné a lehké kolo, které dá svému malému majiteli velký prostor pro správné návyky a vhodnou jízdní techniku. Většina dětských kol z článku je však k mání již nyní, další přijdou do obchodů během jara. Takže pokud ještě váháte, může být nové Galaxy zajímavou volbou, a to nejen cenově.


 
Další informace naleznete na www.galaxy-bike.cz.
 
×