Babí léto pokračuje s dalšími novinkami od Galaxy

Září je pro domácího výrobce kol původem z jihočeského Písku časem, kdy představuje a zároveň dodává na prodejny svých obchodníků nové modely pro nadcházející rok. V první vlně dorazily hlavně dětské modely Mira, Mars, Tauri a větší Orbit, tento týden česká stálice hlásí čerstvou dodávku převážně crossových a městských kol. Jak vypadají jedny z hlavních trumfů Galaxy?

Oktant a Saturn jako sportovně střižené crossy
Galaxy je zavedený domácí hráč na poli cykloturistiky. Není tedy divu, že oblíbené crossové modely nechce nechat zestárnout a poctivě přichází s modernizacemi – nejčastěji s novým rámem každé dva roky. Proto velice moderně vypadají právě novinky Oktant a Saturn. Svým vzezřením se jeví jako ideální alternativa k MTB, pokud jeho schopností v terénu nevyužijete. Rámově i geometrií se totiž horskému kolu velice přibližují a až bližší pohled na subtilnější profily jednotlivých trubek dává tušit, že pokoření terénu není záměrem. Hlavním prostorem pro Galaxy Oktant a Saturn zůstávají polní a lesní cesty nebo cyklostezky, jak to pro crossová kola bývá typické a nic na tom nemění ani zdvih 63 mm přední vidlice SR Suntour NEX-HLO u modelu Oktant, který je pomyslným vrcholem nabídky. Za cenu 13 490 Kč získáte také hydraulické kotoučové brzdy Shimano Altus MT200, pohon v kombinaci Shimano Acera/Alivio a komponenty Nexelo, Zoom či pláště Kenda. O pár tisíc levnější Saturn (11 490 Kč) má stejný rám z hliníkové slitiny Al 6061, šedou elegantní grafiku místo kontrastní černo-zelené a vzhledem k ceně nižší řadu pohonu a vidlici s menším zdvihem (45 mm) od ZOOM.

 


Za styl se nemusí nutně utrácet

Pravděpodobně nejstylovější novinkou značky je městské dámské kolo Juliet. Galaxy, běžně spíše zastánce klasických a funkčních tvarů, sáhl pro inspiraci mezi jízdní kola z období padesátých let a výsledek je, dovolíme si tvrdit, opravdu fantastický hlavně při zvážení, jak líbivé městské kolo za cenovku pod 10 000 Kč cyklistka získá. Galaxy Juliet je v nabídce ve dvou výrazných barevných provedení – v sytě červené a zelené se zajímavým odstínem. Rám není ocelový, jak by se mohlo zdát, využívá běžně používanou slitinu hliníku 6061 a ocelová zůstává pouze pevná vidlice. V barvě rámu je taktéž příslušenství - kryt řetězu, nosič, blatníky. Správný kontrast podtrhují světlé pláště o průměru 28 palců. Galaxy Juliet kvůli čistému vzhledu nemá přehazovačku, ale využívá řazení Shimano Nexus v zadním náboji. Rozsah tří stupňů má svoje limity, takže hlavními podmínkami pro městskou novinku nejsou strmé ulice a náročná stoupání. Galaxy svůj městský speciál řadí vyloženě mezi pohodové a praktické společníky na každodenní dojíždění, jak za prací, tak za koníčky.


Dětská kola doplňuje Kentaur na 24" kolech

Poslední novinkou, kterou by byla škoda nezmínit, není cestovní ani městské kolo. Galaxy Kentaur vychází z nedávno představeného Galaxy Orbit, které cílí na větší děti díky 26" kolům. Jde o lehké hliníkové kolo s odolnými komponenty, zaměřené na sportovnější jízdu. Tento model se oprostil o odpruženou vidlici, kotoučové brzdy i přesmykač pro dosažení ideální váhy a naprosté jednoduchosti. Myšlenkou je, aby se malý jezdec mohl plně věnovat učení správných jízdních návyků a nebyl přehnaně zaměstnán přemírou prvků ovládání, které bohužel u dětských kol velice navyšují váhu – typicky odpružená vidlice pro dětská kola. Kdo hledá pro své dítě takový koncept bude určitě mile potěšen. Stejně jako další kola Galaxy má i malý Kentaur pláště Kenda a komponenty Nexelo. Přijíždí rovnou ve dvou barevných variantách, v zajímavém odstínu zelené nebo modré s oranžovou pevnou vidlicí. Obě varianty jsou skladem za cenu 8 990 Kč.

 


Nová kola Galaxy si můžete prohlédnout nebo rovnou přijít vyzkoušet do prodejen společnosti CykloŠvec, která sídlí v Písku, ve Vlašimi a v Českých Budějovicích. Vyrazit se lze podívat i ve vašem městě k místním obchodníkům s cyklistikou, zda kola Galaxy taktéž neprodávají.

Galaxy 2021 Oktant, Saturn, Juliet, Kentaur

×