45. ročník Grand Prix Bechyně koloběžek

V sobotu se jel 45.ročník Grand Prix Bechyně koloběžek, kde byl partnerem závodu opět CYKLOŠVEC  Galaxy bike. Ve stánku CYKLOŠVEC - STEVENS jsme testovali kola Galaxy a Stevens a koloběžky Galaxy a Crussis. Řada jezdců na těchto koloběžkách absolvovala i svůj závod.

Další testování kol Galaxy a Stevens a koloběžek Galaxy i Crussis bude 5.8. na Galaxy Pálavském krpálu v Mikulově a 6.8. při Galaxy Stevens kritériu v Písku na Hradišti. Koloběžky Galaxy i Crussis budou v tomto týdnu k dispozici na testování i v prodejnách CYKLOŠVEC v Písku a ve Vlašimi.

KOLOBĚŽKOVÁ GRAND PRIX BECHYNĚ
je netradiční sportovní závod pořádaný sdružením "Zbytek světa". Trať závodu vede od Hotel u Draka, přes Bechyňský most, Kamenný dvůr, Zářečí, okolo zámku na náměstí, cíl hotel “U Draka”. Délka celé trati je necelé čtyři kilometry. Závod je "zpříjemněn" dvěmi kontrolními stanovišti. Na prvním, u hospody Pod skalou závodníci musí vypít půllitr piva, druhé stanoviště je na náměstí T.G.Masaryka, kde každý musí vypít z kojenecké lahve dvě deci mléka a nafouknout balónek. První závod se jel v roce 1971 jako soukromá akce, od roku 1973 je závod otevřen veřejnosti. Koná se vždy poslední červencovou sobotu.

Hlavní cena v závodě v Bechyni byla koloběžka Galaxy Calypso, kterou získal několinásobný vítěz závodu Alibaba - Václav Jehně, který letos opět závod vyhrál. Závod zpestřili účastí na vysokých historických kolech Jaroslav Kotrba a velocipedisté Milevska.